Misie trafiły do dzieci

miniaturka-cktis-01

Ponad 200 dzieci z gminy Biskupiec bawiło się na balu karnawałowym w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu. To był kolejny finał akcji „Przekaż misia dla Rysia”.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

Od 9 lat w grudniu prowadzona jest zbiórka darów: zabawek, książek, przyborów szkolnych i słodyczy, z których pracownicy CKTiS w Biskupcu oraz wolontariusze przygotowują paczki. Akcję zainicjował Andrzej Staszak.

– Koleżanka pracująca z rodzinami potrzebującymi wsparcia opowiadała mojej żonie, że spotkała się z wieloma przypadkami, kiedy dzieci nie mogą w pełni cieszyć się świętami. Rzuciłem w ówczesnym Domu Kultury hasło i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, już w pierwszym roku udało się przygotować kilkadziesiąt paczek – mówi Andrzej Staszak. – Rozwoziliśmy je po całej gminie, a po dwóch latach zorganizowaliśmy pierwszą zabawę z Mikołajem.

Z roku na rok chętnych do jej wspierania przybywa. W tym roku padł rekord: 230 paczek, przygotowanych z darów przekazanych przez mieszkańców gminy, także zza granicy. Dzieci dostały je podczas zabawy karnawałowej. W minioną sobotę wolontariusze z biskupieckich szkół porwali maluchów do tańca, były konkursy, wspólne zdjęcie i oczywiście wizyta Mikołaja.

Współorganizatorem akcji jest Caritas Biskupiec.

Zapraszamy do galerii.