Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

wosp-2017-cktis-01

wosp-2017WOŚP stroi instrumenty

Biskupiecki sztab WOŚP przygotowuje się do 25. finału. Trwa ustalanie szczegółów i zbieranie fantów na licytację. Tegoroczna zbiórka wesprze dzieci i seniorów.

Wolontariusze z puszkami pojawią się na ulicach w niedzielę 15 stycznia o 9.00. O 11.00 Plac Wolności opanują Biskupieckie Morsy i miłośnicy biegania. Najpierw ruszą na trasę, zbierając pieniądze za każdy przebyty kilometr. W południe wykąpią się w specjalnie przygotowanym basenie. Przygotują także zmagania crossfitowe.

O 15.00 w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu rozpoczną się występy i aukcje orkiestrowych fantów. Ich lista jest coraz dłuższa. Będzie można wylicytować m.in.: nazwanie ronda w centrum Biskupca swoim imieniem na rok, wspólne występy i selfie na scenie z gwiazdami tegorocznych imprez w mieście i gminie (m.in. Mrozu, Boney M., Fun Factory), specjalny trening z siatkarzami pierwszoligowego AZS-u UWM Olsztyn oraz piłkarzami ręcznymi Warmii Traveland Olsztyn, udział w testach na fotelu pilota kierowców rajdowych Zbigniewa Staniszewskiego oraz Radka Typy, rejs z Piotrem Kulą, zdjęcie na okładce Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego, całoroczny VIP-owski karnet na imprezy przygotowywane przez Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, bilety do Aquasfery, kolacje w restauracjach, upominki i gadżety ufundowane przez biskupieckich przedsiębiorców i wiele, wiele innych.

Na scenie Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu wystąpią artyści, będzie kawiarenka, orkiestrowy sklepik. O 20.00 wystrzeli tradycyjne światełko do nieba.

Zainteresowani współpracą czy ufundowaniem przedmiotów na licytację mogą zgłaszać się do biskupieckiego sztabu WOŚP, który znajduje się w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu przy ul. Matejki 5 (tel. 715 26 95). Na rzecz akcji będzie pracowało 125 wolontariuszy.

W minionym roku podczas 24 finału w Biskupcu zebrano rekordową kwotę 34 795,48 złotych.

 

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Biskupiec, 15 stycznia 2017r.

9:00 – 13:15 Kwesta uliczna
11:00 Bieg MORSA (zapisy od godz. 10:30), start przy Steakowni – Plac Wolności
ok 12:00 Kąpiel Morsów i zmagania Crossfit – Plac Wolności
od 15:00 Koncert Charytatywny i aukcje – Centrum Kultury, Turystyki i Sportu ul.Matejki 5
ok 20:00 Światełko do nieba